FOLIA KISZONKARSKA PRYZMOWA CZARNO-BIAŁA 12x33 120 mikronów

720,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

FOLIA KISZONKARSKA PRYZMOWA CZARNO-BIAŁĄ wymiary 12mx33mb

grubość 120 mikronów WARTER POLYMERS

GRUBA BARDZO MOCNA WYSOKA JAKOŚC

  RABAT TYLKO DZIŚ !!!

Z KODEM KIBVGFER

  DARMOWA DOSTAWA

SPRAWDŹ

FOLIA KISZONKARSKA PRYZMOWA OKRYCIOWA
3-WARSTWOWA 12x33m CZARNO-BIAŁĄ
WYSOKA JAKOŚC 120 mikronów!!!
Folia zapewnia właściwą temperaturę niezbędną do procesu zakiszania. Przykrycie folią skutecznie zapobiega dostępowi powietrza i wody oraz ulatnianiu się dwutlenku węgla pełniącego funkcję konserwantu kiszonki.
Zastosowanie – okrywanie uformowanych pryzm z odpowiednio rozdrobnionej kukurydzy, traw, liści buraków przeznaczonych na kiszonki do karmienia zwierząt. Podstawowym celem stosowania folii jest ograniczenie dostępu powietrza i światła w celu prawidłowego przebiegu procesu kiszenia oraz zabezpieczenia otrzymanej kiszonki przed zabrudzeniem i wpływem czynników atmosferycznych.
Folie kiszonkarskie – gwarancja kiszonek wysokiej jakości
Sianokiszonki i kiszonki są głównym elementem żywienia bydła, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie ich w silosach, jak i na pryzmach. Ważny jest sposób przykrywania folią Na ubitą kiszonkę układamy cienką przezroczystą folię, która dobrze przylega do masy oraz zapobiega tworzeniu się bąbli powietrza pomiędzy kiszonką a folią. Kiszonka jest mokra co dodatkowo przyciąga cienką folię, co sprzyja procesowi fermentacji beztlenowej. Na tak wstępnie okryty silos lub pryzmę układamy folię kiszonkarską. Folia kiszonkarska musi być dobrej jakości , odpowiednio gruba oraz odporna na przebicie i rozerwanie a także musi mieć odpowiednią odporność na promieniowanie UV. Wkalkulowana w proces kiszenia strata obejmuje zwykle około 10% suchej masy, przy nieprawidłowym procesie produkcji kiszonki, w którym wykorzystywana jest folia słabej jakości lub folia nie będąca folią dedykowaną, której parametry nie są dostosowane do procesu zakiszania, straty mogą być znacznie wyższe i mogą osiągnąć nawet 37% suchej masy. Straty te można jednak ograniczyć stosując folie kiszonkarską gwarantującą otrzymanie kiszonek najwyższej jakości. Zastosowanie folii kiszonkarskiej, wykonanej z polietylenu o małej gęstości (LDPE), poprzez uniemożliwienie wpływu światła i powietrza, gwarantuje najlepsze warunki do fermentacji mlekowej kiszonek oraz zapewnia utrzymanie w kiszonce przez dłuższy czas witamin i substancji odżywczych.

Brak recenzji użytkowników.