Folie paroizolacyjne

W naszym asortymencie znajduje się folia paroizolacyjna, która odgrywa bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu całego dachu w budynku. Poddasza zazwyczaj ocieplane są wełną, a funkcja foli paroizolacyjnej polega na zabezpieczeniu ocieplenia tzn. wełny przed działaniem pary wodnej, pochodzącej z wnętrza domu. Wybierając ten produkt, należy zwrócić uwagę na współczynnik Sd (im wyższy tym lepiej).

Wyróżniamy następujące folie paroizolacyjne:

  • z polietylenu (PE) - są barwione na żółto lub białe zbrojone siatką.
  • z dodatkiem aluminium (PE-AL): warstwowe polietylenowe zbrojone sznurkiem, występują w wersji z dodatkiem aluminium. Ten element poza właściwościami paroizolacyjnymi spełnia również funkcję ekranu odbijającego ciepło poprawiając przez to izolację termiczną poddasza. Współczynnik Sd>=100
  • aktywne: polipropylenowe (PP) warstwowe, tak zwana paroizolacja aktywna lub membrana paroizolacyjna, polecamy dla najbardziej wymagających klientów. Produkowane są z polipropylenu i składają się z dwóch warstw: warstwy nośnej, którą stanowi włóknina PP o gramaturze ok. 70-80 g/m2 i filmu funkcyjnego o bardzo małej paro-przepuszczalności. Dzięki swoim właściwościom, te produkty w ograniczonym stopniu przepuszczają parę wodną do izolacji termicznej, co chroni poddasze przed przeszczelnieniem i zawilgoceniem, poprawiając komfort cieplno-wilgotnościowy pomieszczeń. Te materiały są bardzo wytrzymałe na rozrywanie oraz, dzięki zastosowaniu stabilizatorów przeciw starzeniu, dużo bardziej trwałe, niż inne paroizolacje.

 

UWAGA: Paroizolacja aktywna spełni swoją rolę tylko przy prawidłowym wykonaniu zabudowy poddasza w systemie tak zwanego „poddasza wentylowanego”.

PAMIĘTAJ!!! Prawidłowo wykonana izolacja paroszczelna powinna być klejona przy użyciu taśm uszczelniających.

Folie paroizolacyjne 

There are 3 products.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów