Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzna STANDARD 150mm x 25mb, PAROPRZEPUSZCZALNA z BUTYLEM

Nowość

Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzny, paroprzepuszczalna 150mm x 25mb . Zewnętrzna ochrona środkowej warstwy izolacji przed wpływem czynników atmosferycznych, przy jednoczesnym przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku na zewnątrz. Wersja STANDARD jest dwustronna tzn. zawiera dwa paseki kleju, kauczuk do ościeżnicy okna oraz butyl do muru.

Więcej szczegółów

1000 Produkty

115,00 zł

115,00 zł za sztuke

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

     

Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzna STANDARD 150mm x 25mb PAROPRZEPUSZCZALNA

kauczuk + butyl

 

Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzna STANDARD, PAROPRZEPUSZCZALNA, o wymiarze 150mm x 25mb - stanowi ochronę połączenia okna z murem od strony ZEWNĘTRZNEJ. Taśma zewnętrzna, paroprzepuszczalna, zapewnia ochrona środkowej warstwy izolacji przed wpływem czynników atmosferycznych (deszcz, wiatr,mróz) i jednocześnie umożliwia odprowadzenie wilgoci , która przeniknęła z wnętrza budynku do szczeliny okno-mur, na zewnątrz. Wersja STANDARD jest taśmą z dwoma paskami samoprzylepnymi, ułatwiającymi jej montaż, tzn. pasek kauczuku montowany do ościeżnicy okna oraz pasek butylu przyklejany do muru.

 

TAŚMA ZEWNĘTRZNA NIE WPUSZCZA WILGOCI Z ZEWNĄTRZ, ALE WYPUSZCZA NA ZEWNĄTRZ. 

 

Wraz z taśmą zewnętrzną należy stosowac taśmę wewnętrzną, której zadaniem jest zabezpieczenie połączenia okna z murem od strony wewnętrznej (dostępne na pozostałych aukcjach lub w naszym sklepi internetowym www.budujesz-potrzebujesz.pl).

 

 

 

 

Dostępne są również taśmy zewnętrzne STANDARD (z dwoma paskiem kleju kauczuku do ościeżnicy okna oraz butyl do muru) w wymiarach : 70mmx25mb oraz 100mmx25mb. Znajdziesz je na innych aukcjach allegro oraz w sklepie internetowym www.budujesz-potrzebujesz.pl 

 

     


  Czy wiesz, że nawet najlepszej jakości okna, tracą na wartości, jeśli nie są prawidłowo zamontowane!!!
Newralgicznym punktem jest miejsce styku okna ze ścianą. Nieodpowiednie zaizolowanie tego punktu, powoduje znaczną utratę ciepła z wnętrza budynku a także przenikanie wilgoci do materiału izolacyjnego.
Dlatego niezbędny jest tzw. CIEPŁY MONTAŻ. Ciepły montaż to właśnie prawidłowe uszczelnienie przerwy miedzy oknem a ścianą.
Ciepły montaż okien, inaczej zwany warstwowy montaż okien, polega na zastosowaniu trzech warstw:
- pierwsza warstwa - warstwa środkowa, to izolacja termiczna i akustyczna, czyli PIANKA MONTAŻOWA.
- druga warstwa - wewnętrzna, TAŚMA PAROSZCZELNA, która stanowi ochronę pianki montazowej przed przenikaniem do niej wilgoci z wnętrza budynku.
- trzecia warstwa - zewnętrzna, TAŚMA PAROPRZEPUSZCZALNA, która zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wyprowadzania jej na zewnątrz budynku.

Stosując warstwowy ciepły montaż okien zapewniamy komfort cieplny oraz przeciwdziałamy zawilgoceniu materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych, które często powodują pojawienie się pleśni. Jeśli pianka montażowa nie będzie zabezpieczona taśmami ochronnymi , to pewne jest wręcz, że z czasem straci ona swoje właściwości izolacyjno-akustyczne. A to ostatecznie oznacza zniweczenie efektu instalacji okna o wysokich parametrach, za które przecież drogo płacimy.

Niewielu zapewne z nas również wie, że od 1 stycznia 2019 r. , a wiec za 4 lata, wszystkie nowe budynki administracji publicznej w Polsce będą musiały byc budowane w standardzie zużycia energi ok. 5-7 kWh/m2/rok , a od 2021 roku obowiązywac to będzie wszystkich nowopowstających budynków. Bez użycia taśm do ciepłego montażu okien takiego standardu nie uzyskamy. Czas zatem zdac sobie sprawę, że stosowanie taśm do ciepłego montażu jest wymaganiem i procesem koniecznym w obecnych czasach.


Nasza firma, w roku 2014 , uruchomiła produkcję taśm do ciepłego montażu okien, i tak w ciągłej sprzedaży posiadamy : taśmę wewnętrzną paroszczelną do ciepłego montażu okien oraz taśmę zewnętrzną paroprzepuszczalną do ciepłego montażu okien.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU INTERNETOWEGO http://budujesz-potrzebujesz.pl/ 

 

 

KARTA TECHNICZNAWYRÓB: Taśma zewnętrzna / paroprzepuszczalna

Nośnik:

Rodzaj: folia paroprzepuszczalna

 Kolor: czarno-szara / biały

Gramatura: 135 g/m² ( ± 10% )

 Siła zrywająca: 

 - wzdłuż: min. 250 N/50mm

 - w poprzek: min. 170 N/50mm

Wydłużenie:

 - wzdłuż: min. 50%

 - w poprzek: min. 75%


Warstwy samoprzylepna:

 

DO MURU:
Typ: butyl 

Gęstość: 1,6 g/cm³

Siła klejenia ( 90º )

Stal: ≥ 15N/cm

Dyfuzja pary wodnej: ≤ 5g/m²/24h

Temperatura aplikacji: +5ºC ≤ T ≥ +40ºC

Zakres temp. Pracy: -30ºC ≤ T ≥ + 80ºC

Przekładka: folia

Nośnik: brak

Szerokość: 18mm ( ± 2mm )DO RAMY OKNA:
Typ: kauczuk

Naniesienie: min. 30 g/m²

Przekładka: folia

Nośnik: siatka

Szerokość: 20mm ( ± 1mm )

Rodzaj: samoprzylepny

 

Wymiary taśmy:

 

Szerokość: 150mm (15cm)

Długość: 25m

 

 

Zalety tzw. "Ciepłego montażu" to:
- ograniczenie niekontrolowanej utraty ciepła - obniżenie rachunków za ogrzewanie
- znaczne obniżenie poziomu hałasu
- zapobieganie powstawania pleśni
- doskonała szczelność na połączeniu okna/drzwi ze ścianą 

 

30 other products in the same category: