Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzna ECO 75mm x 25mb PAROPRZEPUSZCZALNA

Nowość

Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzna ECO, PAROPRZEPUSZCZALNA, o wymiarze 75mm x 25mb. Zewnętrzna ochrona środkowej warstwy izolacji przed wpływem czynników atmosferycznych, przy jednoczesnym przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku na zewnątrz. Wersja ECO  jest jednostronna tzn. zawiera jeden pasek kleju butylowego

Więcej szczegółów

990 Produkty

Producent
Silpac

50,00 zł

50,00 zł za sztuke

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Taśma do ciepłego montażu okien zewnętrzna / paroprzepuszczalna 75mm x 25mb

 Taśma do ciepłego montażu okien - zewnętrzna ECO, PAROPRZEPUSZCZALNA, o wymiarze 100mm x 25mb. Zewnętrzna ochrona środkowej warstwy izolacji przed wpływem czynników atmosferycznych, przy jednoczesnym przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku na zewnątrz. Wersja ECO jest jednostronna tzn. zawiera jeden pasek kleju, kauczuk do ościeżnicy okna.

KARTA TECHNICZNA:

Rodzaj: folia paroprzepuszczalna

 Kolor: czarno-szary / biały

Gramatura: 135 g/m² ( ± 10% )

Siła zrywająca: 

 - wzdłuż: min. 250 N/50mm

 - w poprzek: min. 170 N/50mm

Wydłużenie:

 - wzdłuż: min. 50%

 - w poprzek: min. 75%

 Warstwa samoprzylepna:  kauczuk do ościeżnicy okna

Czy wiesz, że nawet najlepszej jakości okna, tracą na wartości, jeśli nie są prawidłowo zamontowane!!!
Newralgicznym punktem jest miejsce styku okna ze ścianą. Nieodpowiednie zaizolowanie tego punktu, powoduje znaczną utratę ciepła z wnętrza budynku a także przenikanie wilgoci do materiału izolacyjnego.
Dlatego niezbędny jest tzw. CIEPŁY MONTAŻ. Ciepły montaż to właśnie prawidłowe uszczelnienie przerwy miedzy oknem a ścianą.
Ciepły montaż okien, inaczej zwany warstwowy montaż okien, polega na zastosowaniu trzech warstw:
- pierwsza warstwa - warstwa środkowa, to izolacja termiczna i akustyczna, czyli PIANKA MONTAŻOWA.
- druga warstwa - wewnętrzna, TAŚMA PAROSZCZELNA, która stanowi ochronę pianki montazowej przed przenikaniem do niej wilgoci z wnętrza budynku.
- trzecia warstwa - zewnętrzna, TAŚMA PAROPRZEPUSZCZALNA, która zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wyprowadzania jej na zewnątrz budynku.

Stosując warstwowy ciepły montaż okien zapewniamy komfort cieplny oraz przeciwdziałamy zawilgoceniu materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych, które często powodują pojawienie się pleśni. .Jeśli pianka montażowa nie będzie zabezpieczona taśmami ochronnymi , to pewne jest wręcz, że z czasem straci ona swoje właściwości izolacyjno-akustyczne. A to ostatecznie oznacza zniweczenie efektu instalacji okna o wysokich parametrach, za które przecież drogo płacimy.

Niewielu zapewne z nas również wie, że od 1 stycznia 2019 r. , a wiec za 4 lata, wszystkie nowe budynki administracji publicznej w Polsce będą musiały byc budowane w standardzie zużycia energi ok. 5-7 kWh/m2/rok , a od 2021 roku obowiązywac to będzie wszystkich nowopowstających budynków. Bez użycia taśm do ciepłego montażu okien takiego standardu nie uzyskamy. Czas zatem zdac sobie sprawę, że stosowanie taśm do ciepłego montażu jest wymaganiem i procesem koniecznym w obecnych czasach.

Nasza firma w roku 2014 , uruchomiła produkcję taśm do ciepłego montażu okien, i tak w ciągłej sprzedaży posiadamy : taśmę wewnętrzną paroszczelną do ciepłego montażu okien oraz taśmę zewnętrzną paroprzepuszczalną do ciepłego montażu okien.
 


Zalety tzw. "Ciepłego montażu" to:
- ograniczenie niekontrolowanej utraty ciepła - obniżenie rachunków za ogrzewanie
- znaczne obniżenie poziomu hałasu
- zapobieganie powstawania pleśni
- doskonała szczelność na połączeniu okna/drzwi ze ścianą

Jaką szerokośc taśmy zastosowac?

Szerokośc taśmy powinna byc o 4-5cm większa od szerokości szczeliny. Wynika to z szerokości dwóch pasków klejących na obrzeżach folii, które mają około 18mm każdy ( w przypadku taśm z butylem). Jeśli więc szczelina ma 2-3cm szerokości, to powinno się użyc do jej zabezpieczenia foli o szerokości 7,5cm.

SPOSÓB MONTAŻU TAŚM DO CIEPŁEGO MONTAŻU OKIEN KROK PO KROKU:

Jeśli nie wiesz jaką szerokośc taśmy zastosowac to dzwon 509735085 !!!Ciepły montaż okien to system montażu i uszczelniania, pozwalający zachować walory izolacyjne okien energooszczędnych.

 

 

 

 

 

 

 

       
     

30 other products in the same category: