Folie dachowe

Rozróżniamy dwa rodzaje folii dachowych: niskoparoprzepuszczalne oraz wysokoparoprzepuszczalne, czyli tzw. membrana dachowa.

Folie niskoparoprzepuszczalne są produkowane na bazie folie polietylenowej zbrojonej sznurkiem w celu zwiększenia wytrzymałości na rozrywanie. Paroprzepuszczalność w tego typu foliach uzyskuje się przez wykonanie mikroperforacji na całej powierzchni i nie przekracza 100g/m2/24h. Standardowo produkuje się folie o masie własnej 90, 110 i 140 g/m2, konfekcjonowane w rolkach 1,5*50m. Zastosowanie: jako folia wstępnego krycia na poddaszach nieużytkowych.

 

Folie wysokoparoprzepuszczalne najczęściej produkowane są w technologi trójwarstwowej z polipropylenu (PP).

  1. Pierwsza najgrubsza warstwa włókniny tzw. warstwa nośna, następnie „serce” membrany czyli film funkcyjny oraz trzecia warstwa cienkiej włókniny polipropylenowej. Warstwa nośna - włóknina PP hydrofobowa, ułatwia spływanie skroplonej pary wodnej do okapu, utrudnia przenikanie wody do dalszych warstw membrany dachowej oraz stanowi element nośny dla filmu funkcyjnego.
  2. Film funkcyjny - najważniejszy element membrany. Głównie od jakości filmu funkcyjnego zależą najistotniejsze parametry folii, czyli wodoszczelność i współczynnik Sd. Film jest to cienka "błona" PP z dodatkiem kredy, która w trakcie naciągania wykrusz się tworząc tzw. mikropory przez które, oddycha membrana dachowa.
  3. Warstwa trzecia jest to warstwa ochronna w postaci cienkiej włókniny PP, stanowi zabezpieczenie dla filmu funkcyjnego przed uszkodzeniem w trakcie montażu, oraz dodatkowo wzmacnia membranę na rozdarcie.

 

Najważniejsze parametry to współczynnik Sd, który określa jaki opór membrana dachowa stawia parze wodnej, współczynnik ten jest stały i im niższy tym lepiej. Drugi parametr to gramatura, w tym przypadku im wyższy tym lepiej, powierzchnia będzie bardziej odporna na rozdarcia.

Paroprzepuszczalność określana jest w warunkach laboratoryjnych np. wg. Polskiej normy określa się przy 23 st. C i 85% wilgotności, trzeba sobie jednak zdawać sprawę że zimą gdy temperatura spada, spada równe paroprzepuszczalność membrany.

Zastosowanie: jako element w systemie poddasza wentylowanego, stosując taką folie można docieplać poddasze do pełnej wysokości krokwi bez konieczności zostawiania pustki powietrznej. Trzeba jednak pamiętać że membrana będzie w pełni spełniać swoją funkcję kiedy cały dach będzie ukończony, czyli będzie pokrycie ostateczne, ocieplenie oraz paroizolacja. Wykorzystywana jest także jako wiatroizolacja w budownictwie szkieletowym.

Folie dachowe 

There are 7 products.

Podkategorie

  • Membrana dachowa

    Wykorzystywane od wielu lat membrany dachowe to doskonały sposób na zabezpieczenie poddasza przed wiatrem, kurzem i wodą, będący jednocześnie alternatywą dla tradycyjnej papy. Oferujemy najlepsze rozwiązania uszczelniające i wiatroizolacyjne, posiadające unikalne konstrukcje o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz skuteczności w ochronie przed padającym deszczem, śniegiem czy porywistym wiatrem. Membrana dachowa zapewnia przy tym równomierne odprowadzanie pary wodnej, jest łatwa w montażu i trwała, zachowując swoje właściwości przez długie lata, bez względu na warunki atmosferyczne. Produkty nadają się również do montażu na ścianach w konstrukcjach szkieletowych. Dzięki bogatemu asortymentowi znajdziecie Państwo rozwiązanie odpowiadające Waszym potrzebom, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów