Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna STANDARD(z butylem) 75mm x 25mb PAROSZCZELNA

Nowość

Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna  70mm x 25mb,z butylem. Jest to taśma dwustronna wewnętrzna paroizolacyjna, z dwoma paskami samoprzylepnymi: pasek kauczuku mocowany do ościeżnicy okna, oraz pasek kleju butylowego, mocowany do muru. Zadaniem taśmy wewnętrznej jest ochrona środkowej warstwy izolacji przed wnikaniem pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku

Więcej szczegółów

993 Produkty

Producent
Silpac

90,00 zł

90,00 zł za sztuke

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna STANDARD(z butylem)

75mm x 25mb PAROSZCZELNA , PAROIZOLACYJNA

Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna 75mm x 25mb, z butylem. Jest to taśma dwustronna wewnętrzna paroizolacyjna, z dwoma paskami samoprzylepnymi: pasek kauczuku mocowany do ościeżnicy okna, oraz pasek kleju butylowego, mocowany do muru. Zadaniem taśmy wewnętrznej jest ochrona środkowej warstwy izolacji przed wnikaniem pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku.Taśma ta stanowi barierę paroizolacyjną ograniczającą przepływ powietrza i pary wodnej z wewnątrz                     pomieszczczenia do szczeliny okiennej. Taśmę można tynkowac i malowac. 

KARTA TECHNICZNA:

WYRÓB: Taśma wewnętrzna / paroizolacyjna STANDARD 75mm x 25mb Z BUTYLEM

NOŚNIK:
Rodzaj: folia paroizolacyjna
Kolor: srebrny / biały
Gramatura: 85 g/m² ( ± 10% )
Siła zrywająca :wzdłuż: min. 150 N/50mm, w poprzek: min. 170 N/50mm
Wydłużenie: wzdłuż: min. 70%, w poprzek: min. 10%

WARSTWA SAMOPRZYLEPNA : taśma STANDARD zawiera dwa paski samoprzylepne, kauczyk, ułatwiający montaż taśmy do ościeżnicy okna oraz butyl mocowany do muru

WYMIARY::
Szerokość:75mm 
Długość: 25m


Czy wiesz, że nawet najlepszej jakości okna, tracą na wartości, jeśli nie są prawidłowo zamontowane!!!
Newralgicznym punktem jest miejsce styku okna ze ścianą. Nieodpowiednie zaizolowanie tego punktu, powoduje znaczną utratę ciepła z wnętrza budynku a także przenikanie wilgoci do materiału izolacyjnego.
Dlatego niezbędny jest tzw. CIEPŁY MONTAŻ. Ciepły montaż to właśnie prawidłowe uszczelnienie przerwy miedzy oknem a ścianą.
Ciepły montaż okien, inaczej zwany warstwowy montaż okien, polega na zastosowaniu trzech warstw:
- pierwsza warstwa - warstwa środkowa, to izolacja termiczna i akustyczna, czyli PIANKA MONTAŻOWA.
- druga warstwa - wewnętrzna, TAŚMA PAROSZCZELNA, która stanowi ochronę pianki montazowej przed przenikaniem do niej wilgoci z wnętrza budynku.
- trzecia warstwa - zewnętrzna, TAŚMA PAROPRZEPUSZCZALNA, która zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wyprowadzania jej na zewnątrz budynku.

Stosując warstwowy ciepły montaż okien zapewniamy komfort cieplny oraz przeciwdziałamy zawilgoceniu materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych, które często powodują pojawienie się pleśni.   Jeśli pianka montażowa nie będzie zabezpieczona taśmami ochronnymi , to pewne jest wręcz, że z czasem straci ona swoje właściwości izolacyjno-akustyczne. A to ostatecznie oznacza zniweczenie efektu instalacji okna o wysokich parametrach, za które przecież drogo płacimy.


Niewielu zapewne z nas również wie, że od 1 stycznia 2019 r. , a wiec za 4 lata, wszystkie nowe budynki administracji publicznej w Polsce będą musiały byc budowane w standardzie zużycia energi ok. 5-7 kWh/m2/rok , a od 2021 roku obowiązywac to będzie wszystkich nowopowstających budynków. Bez użycia taśm do ciepłego montażu okien takiego standardu nie uzyskamy. Czas zatem zdac sobie sprawę, że stosowanie taśm do ciepłego montażu jest wymaganiem i procesem koniecznym w obecnych czasach.Zalety tzw. "Ciepłego montażu" to:
- ograniczenie niekontrolowanej utraty ciepła - obniżenie rachunków za ogrzewanie
- znaczne obniżenie poziomu hałasu
- zapobieganie powstawania pleśni
- doskonała szczelność na połączeniu okna/drzwi ze ścianą

Ciepły montaż okien to system montażu i uszczelniania, pozwalający zachować walory izolacyjne okien energooszczędnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 other products in the same category: