Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna ECO 75mm x 25mb, PAROSZCZELNA, PAROIZOLACYJNA

Nowość

Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna ECO 75mm x 25mb, PAROSZCZELNA (PAROIZOLACYJNA). Taśma ta zawiera jeden pasek samoprzylepny: kauczuk montowany do ościeżnicy okna. Zadaniem taśmy Eko jest ochrona środkowej warstwy izolacji przed wnikaniem pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku.

Więcej szczegółów

989 Produkty

Producent
Silpac

50,00 zł

50,00 zł za sztuke

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna ECO 75mm x 25mb, PAROSZCZELNA (PAROIZOLACYJNA)

Taśma do ciepłego montażu okien - wewnętrzna ECO 75mm x 25mb, PAROSZCZELNA. Taśma ta zawiera jeden pasek samoprzylepny: kauczuk montowany do ościeżnicy okna. Zadaniem taśmy Eko jest ochrona środkowej warstwy izolacji przed wnikaniem wilgoci z wnętrza budynku.

 

KARTA TECHNICZNA:

WYRÓB: Taśma wewnętrzna / paroizolacyjna ECO 75mm x 25mb

NOŚNIK
Rodzaj: folia paroizolacyjna

Kolor: srebrny / biały

Gramatura: 85 g/m² ( ± 10% )

Siła zrywająca :wzdłuż: min. 150 N/50mm, w poprzek: min. 170 N/50mm

Wydłużenie: wzdłuż: min. 70%, w poprzek: min. 10%

Warstwa samoprzylepna: taśma Eco zawiera jeden pasek samoprzylepny, kauczyk, ułatwiający montaż taśmy do ościeżnicy okna


Szerokość:75mm

Długość: 25m

Zalety tzw. "Ciepłego montażu" to:
- ograniczenie niekontrolowanej utraty ciepła - obniżenie rachunków za ogrzewanie
- znaczne obniżenie poziomu hałasu
- zapobieganie powstawania pleśni
- doskonała szczelność na połączeniu okna/drzwi ze ścianąCiepły montaż okien to system montażu i uszczelniania, pozwalający zachować walory izolacyjne okien energooszczędnych.

Czy wiesz, że nawet najlepszej jakości okna, tracą na wartości, jeśli nie są prawidłowo zamontowane!!!
Newralgicznym punktem jest miejsce styku okna ze ścianą. Nieodpowiednie zaizolowanie tego punktu, powoduje znaczną utratę ciepła z wnętrza budynku a także przenikanie wilgoci do materiału izolacyjnego.
Dlatego niezbędny jest tzw. CIEPŁY MONTAŻ. Ciepły montaż to właśnie prawidłowe uszczelnienie przerwy miedzy oknem a ścianą.
Ciepły montaż okien, inaczej zwany warstwowy montaż okien, polega na zastosowaniu trzech warstw:
- pierwsza warstwa - warstwa środkowa, to izolacja termiczna i akustyczna, czyli PIANKA MONTAŻOWA.
- druga warstwa - wewnętrzna, TAŚMA PAROSZCZELNA, która stanowi ochronę pianki montazowej przed przenikaniem do niej wilgoci z wnętrza budynku.
- trzecia warstwa - zewnętrzna, TAŚMA PAROPRZEPUSZCZALNA, która zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wyprowadzania jej na zewnątrz budynku.

Stosując warstwowy ciepły montaż okien zapewniamy komfort cieplny oraz przeciwdziałamy zawilgoceniu materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych, które często powodują pojawienie się pleśni. Jeśli pianka montażowa nie będzie zabezpieczona taśmami ochronnymi , to pewne jest wręcz, że z czasem straci ona swoje właściwości izolacyjno-akustyczne. A to ostatecznie oznacza zniweczenie efektu instalacji okna o wysokich parametrach, za które przecież drogo płacimy. 

Niewielu zapewne z nas również wie, że od 1 stycznia 2019 r. , a wiec za 4 lata, wszystkie nowe budynki administracji publicznej w Polsce będą musiały byc budowane w standardzie zużycia energi ok. 5-7 kWh/m2/rok , a od 2021 roku obowiązywac to będzie wszystkich nowopowstających budynków. Bez użycia taśm do ciepłego montażu okien takiego standardu nie uzyskamy. Czas zatem zdac sobie sprawę, że stosowanie taśm do ciepłego montażu jest wymaganiem i procesem koniecznym w obecnych czasach.

 

 

Nasza firma , w roku 2014 , uruchomiła produkcję taśm do ciepłego montażu okien, i tak w ciągłej sprzedaży posiadamy taśmę wewnętrzną paroszczelną do ciepłego montażu okien oraz taśmę zewnętrzną paroprzepuszczalną do ciepłego montażu okien, z butylem oraz bez butylu, w trzech wymiarach 7,5cm, 10cm, 15cm.

Jaką szerokośc taśmy zastosowac?

Szerokośc taśmy powinna byc o 4-5cm większa od szerokości szczeliny. Wynika to z szerokości dwóch pasków klejących na obrzeżach folii, które mają około 18mm każdy ( w przypadku taśm z butylem). Jeśli więc szczelina ma 2-3cm szerokości, to powinno się użyc do jej zabezpieczenia foli o szerokości 7,5cm.Jeśli nie wiesz jaką szerokośc taśmy zastosowac to dzwon 509735085 !!!

 

 

 

 

 

 

Dodatki

30 other products in the same category: