STROTEX AL150 folia paroizolacyjna aluminiowa

Nowość

Folia paroizolacyjna aluminiowa Strotex AL 150 1,5 x 50

Więcej szczegółów

447 Produkty

Producent
Foliarex

180,00 zł

180,00 zł za rolke

Dodaj do listy życzeń

Zestawienie

Szerokość 20
Wysokość 150
Głębokość 20
Waga 11,5

Więcej informacji

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

FOLIA PAROIZOLACYJNA STROTEX AL 150

Cena Kup Teraz dotyczy jednej rolki o wymiarach 1,5m x 50m 
Na paczkę w danych kosztach wchodzą  2rolki

Czas realizacji zamówienia natychmiast

 


Wielowarstwowa folia metalizowana, odbijająca energię cieplną i posiadająca dodatkowe właściwości izolacyjne. Może być stosowane we wszystkich typach dachów skośnych: wentylowanych i niewentylowanych. Stanowi barierę izolacyjną dla pary wodnej wydostającej się z głębi budynku oraz dla wiatru. Przeznaczona do pomieszczeń mieszkalnych na poddaszach.


Folia paroizolacyjna STROTEX 150 AL

Folie paroizolacyjne aluminizowane są wykorzystywane w technologiach budowy poddaszy i mają na celu ochronę warstw ocieplających (wełna mineralna i podobne) przed wilgocią emitowaną z wnętrza domu. Ponadto spełniają – co odróżnia je od klasycznych folii paroizolacyjnych - funkcję ekranów broniących przed ucieczką ciepła z budynku na zewnątrz. Folie tego typu - położone zgodnie z instrukcją producenta mogą zmniejszyć straty ciepła o 10%, co zwraca koszt inwestycji już po kilku sezonach grzewczych.

Szczelne ułożenie paroizolacji jest kluczowym warunkiem jej prawidłowego funkcjonowania, ze względu na duże zdolności penetracyjne pary wodnej. Pozostawienie niezaklejonych łączeń między pasami folii poważnie zwiększa możliwość dostawania się pary do warstw ocieplających, co powoduje ich stopniową, ale trwałą degradację, a nawet osuwanie się i tworzenie nieocieplonych luk. Dodatkowo zmniejsza się efektywność izolacji cieplnej. Do sklejania folii należy używać specjalistycznych taśm jednostronnych i dwustronnych.
Należy pamiętać, iż paroizolację należy stosować wespół z wysokoparoprzepuszczalną membraną dachową (nad warstwą ocieplającą, w celu prawidłowej wentylacji dachu.
Podstawowe cechy:
- szczelna dla pary wodnej, przy uszczelnieniu łączeń odpowiednimi taśmami
- do 10 % większa ochrona cieplna,
- o 30% mniejsze obciążenie promieniowaniem elektromagnetycznym mieszkańców domu,
- 50% odbicia ciepła,
- trudna do rozerwania dzięki siatce zbrojeniowej,
- elastyczna i łatwa w montażu - trudno zapalna.
 ►Do łączenia folii polecamy trwale i bardzo mocno klejące specjalne taśmy - SPRAWDŹ na stronie www.budujesz-potrzebujesz.pl
 

Dane techniczne:

Materiał - warstwa aluminium między folię poliestrową i zbrojoną folią polietylenową
Ilość warstw -
Wymiar rolki 50m x 1,5m
Siła zrywająca wzdłuż [N/5cm] 290
Siła zrywająca w poprzek [N/5cm] 150
Masa powierzchniowa [g/m2] 150
Zakres temperatur użytkowania -40°C do +80°C
Wartość współczynnika (opór dyfuzyjny) Sd ok. 150 m

 szerokość x długość rolki [m] 1,5 x 50
paroprzepuszalność (g/m2/24h) >30
zakres temperatury użytkowej -40°C do +80°C
odporność na UV 1 miesiąc
klasyfikacja ogniowa B2
wartość współczynnika Sd ok 30 m 

 

Montaż metalizowanej folii paroizolacyjnej STROTEX AL
Folie Strotex AL należy montować na "ciepłej" stronie izolacji termicznej dachu lub ściany do krokwi przy pomocy zszywek. Folia może być układana zarówno prostopadle, jak i równolegle do krokwi. Przy jej układaniu należy jednak pamiętać o kilku zasadach:
- przy montażu pasów folii prostopadłym do krokwi minimalna wysokość zakładki wynosi 15 cm. - przy montażu równolegle do krokwi minimalny zakład stanowi 20 cm. - w układzie równoległym połączenia poszczególnych pasów folii powinny leżeć na krokwiach. - wszystkie styki folii i dodatkowe nakładki bezwzględnie należy uszczelnić specjalistyczną taśmą klejącą do folii. - należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe układanie bez jakichkolwiek uszkodzeń. Wszystkie załamania i połączenia powinny być szczelne dla pary wodnej. 

 

 

  

 

 

Dodatki

1 other products in the same category:

Pobierz